Скандинавський стиль (інструкція по застосуванню)

Це не просто сучасний, функціональний, цікавий інтер’єр, це ціла філософія, яка відображає стиль життя народів Скандинавії. Основними особливостями якої є стриманість та лаконічність. Так і не з’ясовано коли точно зародився такий дизайн у сучасній інтерпретації. Але свою популярність у Європі стиль почав набирати у 20-ті роки ХХ століття проте з’явився набагато раніше.

Заглибившись у історію можна з’ясувати, що за правління Корроля Швеції Густава Третьго у XVIII столітті національні традиції Швеції, Фінляндії, Данії та Норвегії об’єднались в єдиний стиль дизайну. Час правління цього короля славиться значними здобутками у сфері освіти, будівництва, та в загальному в розвитку культури та мистецтва. Тому не дивно що саме за правління Густава Третього сформувався свій особливий стиль інтерєру. Причому в часи коли у Європі панував імперський ампір та пишне бароко.

Північні народи розвивались в умовах більш сурового клімату, ніж більша частина Європи, і шукали вони простіші та лаконічніші рішення для задоволення потреб своїх не дуже великих сімей,а натхнення вони черпали у всього, що їх оточує.

 Отже спробуємо з’ясувати основні елементи скандинавського стилю

  1. Величезні вікна, основне завдання яких впустити у дім якомога більше денного яскравого світла.
  2. Продумана система освітлення та велика кількість світильників. Кожна кімната окрім основного джерела штучного світла має багато світильників , ламп, бра.
  3. Колір стін білий або ніжно бежевий що повинно від-ображати таке рідкісне у цих краях сонце, та робити кімнату світлішою.
  4. Всі дерев’яні елементи світлих відтінків:  береза, ясен, сосна, бук. У таких відтінках роблять майже всі меблі і підлогу, а також обробку стін.
  5. Не багато провінційних прикрасів, незначна різьба на дерев’яних фасадах.
  6. Багато різних скриньок, коробок, кошиків, баночок, які дозволять поприбирати у них все дрібне та створити ідеальний порядок.
  7. Щодо меблів цей стиль надає перевагу простим, добротним і основне надійним та функціональним.
  8. Відтінки повинні бути світло – сірі, блідо – блакитні, бежеві, блідо – зелені та білі. Допускається яскравий колір, якщо тільки в якості однієї деталі. Наприклад одна яскраво – червона подушка на дивані.

Вам також має сподобатись...